امیرحسین مرجانی
فایل دسته‌بندی محصولات دیجی کالا

اکسل دسته‌بندی محصولات دیجی کالا با بیش از 800 ردیف

سلام، برای شروع به کار feenama.com نیاز داشتیم که یک دسته بندی کلان از محصولاتی که در فروشگاه های اینترتی هستند، داشته باشیم. برای همین به سراغ دیجی کالا رفتیم.

دسته‌‌بندی محصولات دیجی کالا رو در قالب اکسل با بیش از 800 ردیف آماده کردیم، در این فایل رابطه پدر فرزندی دسته ها رعایت شده و شما می توانید در فروشگاه خودتان یا در کارهای علمی (پردازشی) استفاده کنید.

برای خرید فایل دسته‌بندی محصولات دیجی کالا می توانید از فروشگاه فایل استفاده کنید

یا اینجا کلیک کنید

رویدادهای کارآفرینی برای بیکاران!

سلام
مدت هاست که رویدادهای کارآفرینی رو دنبال می کنم (یکی از سایت های خوب و فعال برای معرفی رویداد ها رو سایت ایوند می دونم)، و البته تا جایی که وقت و کار و دانشگاه اجازه بده توی این رویداد ها شرکت می کنم. مدتی هست که این برنامه ها (مخصوصا از شرکت فینوا) رو در وسظ هفته و طول روز برگزار می کنند! این زمان دقیقا ساعاتی هست که فقط بیکاران (!) فرصت شرکت در اون رو دارند! من نمی دونم واقعا کدوم آدمی هست که توانایی داره، ایده داره، انگیزه داره و اون موقع مشغول فعالیت خودش نباشه!

بله می دونم شاید کسی فکر کنه برای برنامه ریزی و پیشرفت کارم این وقت رو می زارم، ولی خب واقعا چند درصد از گروه هایی که واقعا به کار چسبیدند می تونند تو این رویداد ها شرکت کنند!؟

برای مثال همین فینوا یه رویداد گذاشته به طول چند روز، اونم وسط هفته از 8 صبح! و می گند اگر شما نتونی همش رو بیایی نمی خواد بیایی!!! و باز هم به این نتیجه می رسیم که فقط بیکاران می تونند شرکت کنند.

به نظرم این اکسلیتور ها باید برای برنامه های اینچنینی شرایط شرکت کنندگان رو هم در نظر بگیرند، تا بتونند افراد مفید تری رو جذب کنند و نتیجه بهتری بگیرند…

جا داره تشکر کنم از مجید علوی زاده به خاطر رویداد Geekups که چهارشنبه های آخر هر ماه برگزار می کنند… مفید و مختصر و در زمان خوب

آنچه که من از یک نمونه موفق آموختم

سلام

همیشه شنیدن در مورد موفقیت های دیگران برای من جذاب بوده و تا جایی که بتوانم زمانی رو در هفته، در پادکست ها و نوشته ها دنبال داستان آدم های موفق می گردم. زمانی بود که آقای لامعی در سایت آی کلاب پادکست های خوبی در این زمینه منتشر می کردند. می تونم بگم  یکی از تاثیر گذارترین پادکست هایی که وضعیت من، قبل و بعد از گوش دادن به اون خیلی فرق کرد، مصاحبه با آقای شاهین طبری مدیر عامل شرکت چارگون بود.

چند وقت قبل به واسطه ایمیل همکاری که از آقای حمید رضازاده دریافت کردم با یکی از موفق ترین استارت آپ های ایران آشنا شدم. شرکت پیچک که آقای رضازاده موسس و مدیر عامل آن هستند، کار خودش رو از سال 90 با نیروی انسانی و پشتوانه مالی بسیار محدود شروع کرد و در مدت کوتاهی یکی از بهترین محصولات AppStore را ارائه کرد. هرچند که از تماس آقای رضازاده بسیار خرسندم و از اینکه زمینه کاریم طوری نبود که با ایشان هکاری کنم بسیار ناراحت، ولی این موضوع باعث شد که من با یکی از نمونه های موفق مورد علاقم آشنا بشوم.

این ها مواردی هست که من از مصاحبه کوتاه ایشان برداشت کردم و برای خود من بسیار جالب بود:

 • هر استارآپ موفقی الزاما با یک نیرو انسانی با تجربه و پشتوانه مالی قوی شروع نمی شود.
 • در استارآپ ها باید ریسک سرمایه گذاری را پذیرفت (چهار میلیون وام ازدواج تمام سرمایه ای بود که در این راه خرج شد)
 • بزرگ فکردن و فکر کردن به اهداف بزرگ (فروش یک محصول نرم افزاری در بازار های جهانی)
 • بررسی روند های موفق و آینده نگری تکنولوژی های رو به رشد (تمرکز توان بر روی بازار موبایل و مارکت های موبایلی)
 • تمرکز رو هدف و محصول نهایی حتی در سخت ترین شرایط (رد کردن پیشنهاد های مالی بسیار خوب، در زمان اوج فشار مالی، و تمرکز روی محصول و هدف: فروش محصول جهانی)
 • علاقه به خلق یک محصول و نه صرف انجام پروژه
 • نیروی انسانی مهم ترین عامل موفقیت و کنار هم نگه داشتن گروه سخت ترین کار یک استارآپ موفق است
 • تعامل افراد اخلاق گراست، دروغ ممنوع!
 • اخلاق، فیلتر اول ورود به تیم
 • اجرای درست یک نرم افزار بسیار مهم تر از ایده آن هست
 • ایده مهم نیست، ولی کیفیت اجرا و ایده های زمان اجرا بسیار اهمیت دارند (17هزار شرکت قبل از یوتیوب کار انتشار ویدیو رو انجام می دادند، ولی این یوتیوب بود که یوتیوب شد!)
 • اجرای درست نرم افزار، مهم تر از داشتن ویژگی های زیاد هست (coolkey با امکانات کمتر و با پیاده سازی بهتر رتبه یک استور شد و رقیب با امکانات بیشتر و کیفیت پایین تر هیچ نتیجه ای نگرفت)
 • تلاش برای فتح قله های بالاتر (10 میلیون دلار در سال با 20 میلیون کاربر فعال)

 

این سرفصل ها رو از دفعه دومی که این ویدیو رو دیدم برداشت کردم.

انشاالله ما هم بتوانیم روزی صاحب یکی از بهترین استارت آپ های جهان باشیم.

همه ما می دونیم که می تونیم، فقط باید نگرشمون رو عوض کنیم

 

یا حق